Mart 10, 2013

Thrift Shop Klibi


Müzik olmayan bir ortam, bir an asla düşünemem. Uyku dışında hayatımın her anında fonda bir müzik olsun isterim mutlaka. Sevdiğim şarkılar kadar klipleri de çok önemli tabi. Bayıldığım bir şarkıdan sırf klibini sevmedim diye soğurum mesela. Öyle manyağım işte, neyse..
Şimdi konumuz haftalardır dinlemeye doyamadığım Thrift Shop şarkısı ve klibi. Ya bir şarkı böyle mi eğlenceli olur, böyle mi anında eğlenme moduna sokar derken klibini izledim ona ayrı bayıldım. Tuhaf bir hareket mi oldu bilemiyorum ama klibi 'moda' açısından incelemek istedim.Klibin başında Macklemore ve Ryan Lewis'i kürkleriyle görüyoruz. Şimdi bunlar gerçek mi sahte mi vs. hiiiiiç o tartışmalara girmeyeceğim,eğlenceli bir şey yapıyoruz burada. Erkeğe kürk yakışır mı tabi ki hayır ama bu ikisi çok salak ve komik görünüyorlar :)

Sonra Macklemore, her biri ayrı süperlikte üstleriyle bizi mutlu ediyor :) Hele o geyikli üste BAYILDIM! Belki sokaktaki herhangi bir erkek giyse 'bu ney lan?' derim ama bu adama klip boyunca giydiği absürt her şey çok yakışmış. Yakışıklı falan da değil çok nedir bu işin sırrı anlamadım.

Aralarda diğer oyuncuların giydikleri de şarkıcıları aratmıyor. Leoparlı tulum ve yaşlı amcanın giydiği kazak dolabımda olsa keşke dediğim parçalardan.. Puantiyeli elbiseyi giyen teyzemizin de aslında amca olduğunu düşünüyorum :)Klibin en can alıcı iki kostümü kesinlikle bu Batman'li tulum ve Wanz'ın giydiği pembe takım elbise. O tuluma ölürüm ya pijama manyağı biri olarak kesinlikle o benim olmalı! Ev giyimi/iç giyim markaları akıl etseler de yapsalar keşke böyle bir şey.
Klip zaten şarkının adıyla müsemma. Thrift Shop, eskici dükkanı ya da bit pazarı anlamına mı ne geliyor. Şarkıda da anlatılan zaten bit pazarından alışveriş :) abuk abuk sözleri var yani hemen her ecnebi şarkı gibi ama inanılmaz keyifli, bıkmadan dinletiyor kendini. 

Eğer dinlemeyen varsa daha fazla vakit kaybetmesin :)


İşte böyleeee hep ünlü stili ya da kırmızı halı yazmak olmaz arada böyle değişiklik de yapmak lazım dedim umarım iyi etmişimdir :)

*BU ARADA KULAKLIK İÇİN ÇEKİLİŞE KATILMAYANLARI DA BURAYA ALALIM..
3 yorum:

 1. dinledim bu şarkıyı birkaç kere ama dilime dolanmadı daha :) kıyafetlerini incelemek için tek söz yeter bence; kitsch! pembe & kırmızı takım elbise çok ilgi çekici bence.. bir de kürkler içinde gerçekten çok şapşi görünüyorlar ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şapşi ve kitsch kesinlikle bu adamlar için çok doğru iki kelime :) şarkıya bağımlı olmanı her dakika dinlemeni, bol bol da dans etmeni diliyorum :)

   Sil
 2. bende begendim klip cok neşeli:)
  banada beklerim=)

  YanıtlaSil

yorumsuz kalmayınnnnn (:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© Elif'in Mesajı Var, AllRightsReserved.

Designed by FashionsLetter