Haziran 24, 2014

Altın Kelebek 2014


Gelmiş geçmiş en rezalet en varoş en acemi ödül töreni hakkında hunharca dedikodu yapmaya var mısınız?? Aslında Altın Kelebek ödülleriyle ilgili bir şeyler yazmak niyetim yoktu ama sonra içimdeki tüm nefreti, çirkefliği buraya akıtabileceğim aklıma gelince çok heyecanlandım agsghad :) Ayy hadi başlayalım!

*Bu yazı aşırı derecede küfür, hakaret, türk ünlülerden nefret etme içerir. Sonuçlardan yazar sorumlu değildir.


Bizim sorunumuz zevksizlikten, kezbanlıktan da ziyade ne yapacağımızı bilmemek. "bizim" diyorum da benim değil tabi ki ben bir ödül töreninde ne giyilmesi gerektiğini bilecek kadar akıllıyım çok şükür. Lacivert elbisesiyle Ayşe Özyılmazel kötünün iyisi olmuş. Boydan bir görselini bulamadığım Esra Erol neden saten gecelikle gelmiş hiç bilmiyorum. Programında giydiği kıyafetler bile daha şık yani. Pembe elbiseli kızı tanıyorum aslında ama ismini bilmiyorum maalesef ki. Amaan benim işim insanları tanımak değil, onları yerden yere vurmak hakarete boğmak yaşasııınnn!


Ekin Türkmen'in eteği, deri ceketi falan çirkin değildi ama bir ödül töreninde giyilmez yani böyle şeyler. Önem vermiyorsan zaten hiç katılmazsın. Olduğundan çok daha yaşlı olmuş Ekin böyle. Nebahat Çehre iyi ki var. Tamam mükemmel değil ama en azından elinden geleni yapıyor ve beceriyor da bence. Haber spikeri olduğunu sandığım Nazlı Öztarhan elbisesini Beşiktaş pasajındaki abiyecilerden almış -ki oralarda çok daha güzelleri var-


Google'a "Altın Kelebek" yazınca enn çok çıkan görüntü buydu. Ebru Şancı mı neymiş kadının adı kimdir necidir hiç bilmiyorum ama her ödül töreninde ismini duyurmak pahasına kendini rezil eden biri vardır, Altın Kelebekteki de bu olmuş. Aslında hoş bir elbiseymiş ama elbiseyi taşımak da bir yetenek tabi.Gecenin elle tutulur isimlerinden biri Ebru Şallı idi. Elbisesini, ayakkabılarını, saçını baya beğendim hatta ama o da yanındaki adamdan kaybediyor işte. Bakıyorsun beğeniyorsun sonra başını bir çeviriyorsun yanında Sinan Akçıl. Valla allah sana akıl fikir versin sevgili Ebru ne diyeyim. Bir de sahneden inmiş alnından öpmüş de falan filan. Of kusmaya gidiyorum ben 1 dk..Bunlar da gecenin komikleri :) Ben töreni izlemedim tivitirdan falan okudum bir şeyler. İyiki de izlememişim Sibel Can'ı böyle görünce gülmekten ölebilirdim. Sibel Can oryantalden başlayıp, düşeslerin davetlerine katılan bir kadına dönüştürdü kendini. Miami'de benim değil onun evleri var yani. Ama işte başına o simli pullu kumaş parçasını takınca prenses olsan kraliçe olsan boşuna, acımazlar gülerler..
Sarp Levendoğlu ve yanındaki tanımadığım kadın -Yer Gök Aşk'taki Havva :)- cool olmaya çalışırken sıçmışlar. Aynı tarzda bir elbiseyi bir yerde Julia Roberts giymişti, kimdi hatırlamıyorum ama biri de "seks kasedi çıkan türk assolistin basın toplantısında giydiği kıyafet gibi" tarzında bir şey demişti. Bu yorum tam olarak bu kadının elbisesine de uygun.Şimdi Serenay Sarıkaya için ne demeli? O da genç, modayla ilgili ben ne biliyorsam o da onu biliyor aynı jenerasyondanız. O ekstradan hayvan gibi para kazanıyor. Peki bu elbise için mi? Kızım sen Rihanna mısın? O elbisenin tasarımcısı Stella McCartney mi? Elbisenin modelini, basit görünen kumaşını hiçbir şeyini sevmedim. "Gecenin en iyisi" diye onu yazmam gerekirdi halbuki.
Buraların Monica Belluci'si olmaya oynayan Aysegül Aldinç, esmerliğini gözümüze sokmak için bembeyaz giyinen Eda Özerkan, üzerinde potluk yapan McQueen çakması elbisesiyle Wilma Elles için söyleyebileceğim iyi bir şey yok maalesef ablalar teyzeler.Gecenin sunucusu Jessica Alba törenden küfrede küfrede oteline dönmüştür eminim o kadar acemilik aksilikten sonra. Gecenin temasına uygun altın rengi Ramona Keveza elbisesi içimi açan şeylerden biri oldu. Fotoğrafların kalitesizliği için de kusura bakmazsınız umarım, organizatörlerimiz kadar magazincilerimiz de o kadar işe yaramazlar ki törene katılanlara ait çözünürlüğü yüksek, net fotoğraf bulamadım, yabancı bir siteden topladım görselleri.
Ece Sükan, lacivert, parıltılı, nostaljik kesimli elbisesiyle ve saçıyla hakkını yiyemem baya hoş gözüküyordu. Hatta Jessica'dan daha bile dikkat çekiciydi belki de -ki ben Ece Sükanı hiç sevmem bu iltifatlarımdan dolayı bizzat teşekkür ederse bana sevinirim- Ama orda durduğu süre boyunca Angelina Joling yapıp o bacağı göstereceğim diye heder etmiş kendi ona anlam veremedim.


Bu kadar kepazeliğin sonunda en beğendiğim 2 isimle yazıyı bitiriyorum. Siyah, üzeri işlemeli elbisesiyle İrem Sak ve kırık beyaz sade elbisesiyle Yağmur Tanrısevsin "ohaa harikaaa" dedirtmediler ama ne yaptıklarını, neden orda olduklarını biliyorlardı bence. Ben 2 elbiseyi de sevdim. Darısı diğer selebriti(!) türklerin başına.

Töreni izlediysen yaşanan aksaklıkları, kimsenin aslında ranttan başka bir şeyi umursamadığını görmüşsünüzdür. Katılımcılar, organizatörler, magazinciler böyle oldukça bu ödül törenlerine bir klas, prestij falan gelmesi de imkansız. Jessica Albayı bırak, Ellen Degeneres'ı getir yine de toparlanmaz buralar. Ben altın küre, akademi ödülleri, emmy ödülleriyle mutluyum zaten hiç de özenmiyorum "bizde niye yok" diye. Umarım Türkiyede bir daha ödül töreni olmaz agfshwjjqka


Takip Et / twitter facebook instagram

0 yorum:

Yorum Gönder

yorumsuz kalmayınnnnn (:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© Elif'in Mesajı Var, AllRightsReserved.

Designed by FashionsLetter