Aralık 19, 2012

Defol Git 2012

Lanet dolu bok gibi 2012'yi geride bırakıyor olduğumuz için aşırı şekilde mutluyum!
Gerçi hani yine aynı gecenin aynı sabahına uyanacağız bir şey değişmeyecek ama 'yeni bir yıl' şeklinde düşünmek evrene olumlu enerji yayıp yeni ve iyi şeyleri çekmemizi sağlar belki.
Ya da ben mal gibi kendimi kandırıyor da olabilirim :)

Neyse geride bıraktığımız iğrenç yılda iyi kötü neler olmuş, nelerle tanışmış, neleri kaybetmişiz şööyle bir bakalım dedim.

Öncelikle taptaze bir 2012 gelişmesi olan How I Met Your Mother ve Gossip Girl dizilerinin bitmesi :( Her ikisi de o kadar hayatımın parçası olmuşlar ki hala bittiklerini kabullenemiyorum. Dizilerle özel bir bağ kuruyorum sanırım :) Ama zamanında The O.C bitti, Nip/Tuck bitti atlattım, Aşk-ı Memnu, Avrupa Yakası bitti atlattım umarım bunların ardından çok uzun yas tutmam :(
Düzeltme: How I Met Your Mother bitmemiş!! :) 9.sezona bile uzama ihtimali varmış :)


2012, tam anlamıyla konser yılı oldu denilebilir.
 Oh Land , Enrique Iglesias, Madonna, Gogol Bordello, Pitbull, Leonard Cohen, Jessie J, Sting, Jennifer Lopez, Zaz, Red Hot Chili Peppers, Scorpions, Jay Jay Johanson, Apocalyptica, vs.. biiiiir sürü dünya starı geldi ve inanılmaz konserler verdi.

Bir Sensation tecrübesi atlattık kazasız belasız. Yıllardır olur mu olmaz mı derken Türkiye'de bu partiden nasiplendi sonunda.


Kötü bir şey yazmak istemiyordum ama çok önemli kayıplar da verdik 2012'de.


Dünya tatlısı Erol Günaydın'ı, ilk dünya güzelimiz Keriman Halis'i, muhteşem sesli Whitney Houston'ı, usta yönetmen Metin Erksan'ı, halkın sanatçısı Neşet Ertaş'ı, Atamızın manevi kızı emanetimiz Ülkü Adatepe'yi ve benim için çok büyük bir üzüntü sebebi olan Meral Okay'ı kaybettik.
Gerçekten çok büyük yetenekler, güzel insanlar aramızdan ayrıldı bu yıl. Çok çok daha iyi bir yerlerde olduklarına inanıyorum.

Sinema açısından aslında ortalama bir  yıl oldu, genel olarak hemen her yıl unutulmayacak filmler yapılıyor zaten bu konuda büyük ilerleme var. Yine de aralardan seçtim bir iki tane. Bu liste için Akademi ödüllerini beklemek lazım tabi. Bizde vizyona 1-2 yıl gecikmeli girdiği için filmler.


Deli gibi beklenilen The Hobbit, bebeğimiz Woody Allen'ın son filmi To Rome With Love, Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filmi, Tim Burton'ın aynı yıl içinde combo yapıp çektiği 2 filmden sonuncusu Frankenweenie, müthiş oyuncu Serra Yılmaz'la kalbimi fetheden Nar bu yıldan benim aklımda kalanlar.


Dünya'da neler oldu, neleri uzun uzun konuştuk diye bakacak olursak
*Aylardır ağzımıza,elimize,ayağımıza sakız gibi yapışan Gangnam Style ilk aklıma gelen. Başta çok eğlenceliydi falan filan ama Atilla Taş şarkının Türkçesini yaptıktan sonra ciddi anlamda beynim yandı.
*İngiltere'de yapılan olimpiyat töreni yarışmacıların performanslarından çok açılış ve kapanış seremonileriyle aklıma kazındı. Muhteşemdi ama 'vay anasını yaa' dedirtti. Kimse kusura bakmasın ama iyi ki bizde falan yapılmamış, açılışta Anadolu Ateşi kapanışta bir Tarkan konseriyle bitti gittiye getirir 38432 yıl da bununla övünürdük.
*Felix Baumgartner delisinin 38 km yüksekten-uzaydan- dünyaya atlamasını kim izlemedi ki? Saatler boyu uygun yüksekliğe çıkmasını tv/bilgisayar başında adamın sevdiceği gibi heyecanla bekledim :) Müthiş bir deneyimdi, sadece izlemesi bile bu kadar keyifliyse Felix neler hissetti kimbilir.
*Son olarak da yılın son dakika golü saydığım Rihanna-Chris Brown birleşmesi. Ya var ya şu ikisini elime verseler dinlenip dinlenip döverim. Rihanna gibi bir kadın nasıl bu kadar aptal olabilir de kendisini döven, aldatan bir adamı 87832. defa affedebilir? Bununki aşksa,tutkuysa biz bugüne kadar bir bok yaşamamışız o zaman. Ah Rihanna yazık ediyorsun kendine bu hırboyla, sen Rihanna'sın aptallık etme!

Yılın sosyal medya olayı 'Oğlum Bak Git'ten başkası değildir elbette :) Binlerce defa izlendi, farklı versiyonları yapıldı, dillere pelesenk oldu, en sonunda filmini bile yapmışlar duyduğuma göre.


Spor açısından olimpiyatların dışında Fenerbahçe'nin yıkılan koreografisi kalmış aklımda. Ahahahahahhaa unutmak imkansız zaten :) Gerçi birinin üstüne düşmüştü öyle bir kaza da olmuştu gülmek çok doğru olmayabilir ama o kötü haberi alana kadar fazlasıyla eğlenmiştim :)


Yılın albümü kesinlikle Göksel-Bende Bir Aşk Var. Ağzımıza sıçtı da sıçtı yani. Göksel'e ne olmuş o kadına ne yaşatmışlar da öyle şarkılar çıkmış hala merak ederim. Bir de o dünya güzeli halini gördükten sonra 'ee biraz kasarsam ben de Miranda Kerr olabilirim' felsefeme daha da bir inandım :)


Ve benim için en zor kısmı 'ben 2012de ne yaptım?' Valla bir bok yapmadım diyebilirim. Yapmamışım yani dönüp baktığımda rezil bir yıl geçirmişim. -Hep Göksel'in albümü yüzünden-


*Geçen yıl yapamadığım tatili hakkını vererek yapmışım ama çok da iyi etmişim :)
*Bu yılın benim için en büyük kazancı Lucky oldu herhalde. Şubat-Haziran arası misafirim olan bu piçiko beni kendine resmen aşık etti! Eve girdiğinizde sizi karşılayan,dışardayken düşünmek zorunda olduğunuz, hiçbir şey beklemeden sizi seven, gelip yanınızda uyuyan bir şeyin sizi ne kadar mutlu edeceğini, bunu yaşayana kadar bilemezsiniz. Eğer imkanınız varsa, kendinize güveniyorsanız mutlaka bir evcil hayvan edinin. O küçük salak tipli varlık hayatınızı güzelleştirecek.
*Tam anlamıyla kumarbaz oldum! Ben ki piştiyi bile bilmem bir anda ne kadar kartlı,taşlı oyun varsa hepsini öğrendim! Döve döve öğrettiler desem daha doğru :) Gece bara gitmek yerine 'of evde 101 falan yapsak yeaa' derken yakalıyorum kendimi :)
*Saçlarımı kesmem verdiğim en radikal kararlardandı. Başta şaşkınlık yaratsa da insanlar sevdiler, daha modern görünüyormuşum öyle diyorlar.
*Ve tabi ki blog. Bazen yazmakta sıkıntı yaşasam da bir şekilde hiç tanımadığım bilmediğim insanlara bir şeyler tavsiye etmek, fikir alışverişi yapmak bana iyi geldi.

Hadi bakalım şimsi sıra sizde. Sizin aklınızda neler kaldı bu yıldan? Siz neler yaptınız ya da neler yapmadınız kendinize dürüst olun düşünün, planlar yapın bir sonraki yıl gerçekleştirmek üzere..

1 yorum:

yorumsuz kalmayınnnnn (:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© Elif'in Mesajı Var, AllRightsReserved.

Designed by FashionsLetter