Kasım 26, 2013

Jennifer Lawrence / Hunger Games Gala

Twillight serisinden sonraki ergen bağımlılığım Hunger Games serisinin 2. filmi Catching Fire vizyona girdi. Bu konuyla ilgili yazı yazmak aklımdaydı ama ne yazayım karar verememiştim. Sonunda hem çok sevdiğim başrol Jennifer Lawrence'ın galalardaki stilini incelemeye hem de satır aralarında filmden bahsetmeye böyle karman çorman bir yazı yazmaya karar verdim :)

İlk filmi izlemeyenler varsa izlesinler daha fazla kendilerini bundan mahrum bırakmasınlar. Aslında kitaptan uyarlama olduğu için keşke önce onları okusaydım dedim, filmler böyleyse kitap nasıldır kimbilir. Direk alıp okumaya başlayacağım ben. Şöyle bir özet isterseniz buraya.  

Kırmızı halıda Dior'dan başka bir tasarım giymeyen Jennifer yine bu adetini bozmamış. Genel olarak kıyafetlerini ben pek beğenmedim ama kızı sevdiğimden midir nedir hiçbir görüntüsü de beni rahatsız etmedi.

O zaman Londra galasıyla başlıyorum,Dior Couture elbiseyi aslında biraz sevdim gibi ama boyuna takıldım uzun değil, kısa değil bi tuhaf olmuş. Ama sırt dekoltesini tek başına versinler başımın tacı yaparım.


Berlin'de giydiği yine Dior elbise çok minnoş ^_^ ceket/trençkot görünümlü elbiselere hep bir sempati beslemişimdir. Bir de Kuzey Güney'de Banu buna benzer bir manto giymişti onun tasarımcısı kimdi acaba? Ayakkabıları nereden bilmiyorum ama hemen her galada bu modelde ayakkabı giymiş. Ayaklarınız fırt fırt öne kaysın istiyorsanız tam size göre!

Turun Madrid ayağında photocall denen bölümde tek defaya mahsus Dior'u bırakıp Alexander McQueen giymiş. İyi de yapmış. Dar eteği ve kısa bluzuyla o anlamsız Jimmy Choo ayakkabılara rağmen güzel gözüküyor. Sanırım saç ve makyajında inanılmaz doğru seçimler yapması da bunu etkiliyor.Yine Madrid'de giydiği Dior elbisesi çok basit değil mi ya? Yani dümdüz önü tül elbise ne bileyim bizim alt sokaktaki butikte bile bulunabilir bir şey gibi. Ama müthiş saçları yine yelkenleri suya indirme sebebim. Gerçi saçları müthiş dediğim geçen yılki haline göre müthiş. Asıl filmde çok güzel uzun ve simsiyah bayıldım o hallerine.

Benim en çok sevdiğim Dior Couture kıyafeti Roma'da giydiği. Oscar töreninde giydiği elbiseye benziyor. Bu kız böyle bu tarz seviyor demek ki kabullendim artık hatta beğenmeye bile başladım.İlk filmde romantik hikayelerini(!) izlediğimiz Peeta (Josh Hutcherson) ve bir başka romantik hikaye yaşadığı Gale (Liam Hemsworth) için böyle komikli de bir resim yapılmış :) Yani Peeta'yı ezmek istemem onu da seviyorum ama oyunculuk kötü o yüzden o karakteri benimseyemedim bir türlü. Gale çok sık gördüğümüz bir karakter değil ama her gördüğümüzde kalbimizin hop hop edeceği kesin :)

Bir başka hop hop sebebi de Finnick (Sam Cliflin) filmin sonuna kadar asıl niyetini anlayamadığımız, oyunların en genç şampiyonu olmakta kendisi.

Tura Paris galasıyla devam,


Paris'te sevgili Jennifer tavrını laaps diye ortaya koymuş. İddialı bir dekolte, muhteşem bir ruj kızımızı kendine getirmiş resmen. Ee Paris yani havasından suyundan etkilenmemek mümkün mü? Cici kız hallerindense bu halini bin kere tercih ederim.


Akademi ödüllerinde giydiğine yine çok benzeyen bir başka Dior elbiseyi de Los Angeles'a giymiş. Dobiş dobiş bacaklarına da yakışmış bu transparan kumaş. İçindeki mayosu, kemeri falan tam puan aldı benden. Aferin kızıma.


Son olarak da New York'ta giydiği rezalet kıyafeti karşınızdaaa. Hayır benim bildiğim New York galaları Avrupa'dakilerden de önemli olur bu kılık nedir yani 3. defa evlenen oğlunun düğününe giden anne gibi. İçindeki sporcu sütyeni gibi şey olmasa ceket görünümlü elbisenin gideri olabilir belki ama şu görüntü beni üzdü vallahi. Saçlarına da güzel güzel dedim gider ayak gülben ergene bağlamış.


Jennifer Lawrence yeni imajıyla uzun saçlı ve kaküllü halinden çok daha iyi olmuş. Uzun saçı çok sevsem de kısa saçın yarattığı etkiyi yaratamadığını geç de olsa keşfedenlerdenim ben de. Ama yazıda da dediğim gibi filmdeki Katniss karakteri siyah saçları ve deli bakan gözleriyle harikaydı. Filmi sevme sebeplerimden biri de bu kızın oyunculuğu zaten, Katniss Everdeen karakterinin o delilik sınırlarına geldiği, korktuğu, hırslı olduğu anları gerçekten bize yansıtıyor. Ondan sebep herhalde gerçek hayatta güldüğünü görünce şaşırıyorum. Sanki gerçekten de bu kıyafetler vs. zorlamaymış hiçbiri sikinde değilmiş gibi geliyor.

Neyse daha fazla reklamını yapmayacağım filmden de birkaç resimle yazıyı bitiyorum
0 yorum:

Yorum Gönder

yorumsuz kalmayınnnnn (:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© Elif'in Mesajı Var, AllRightsReserved.

Designed by FashionsLetter