Mayıs 13, 2012

Filmler - 1

Bence izlenmesi şart olan, çok sükse yapmamış, ödüllere doymamış genelde sinefiller tarafından keşfedilmiş kült filmler tavsiye etmek istiyorum. Bugün 3 tane geldi aklıma, ilerleyen zamanlarda da aklıma geldikçe yazacağım.

*İlk film biraz kasvetli, a clockwork orange ya da requiem for a dream tadında bir uyuşturucu filmi. 96 yapımı romandan uyarlama İngiliz filmi 'Trainspotting' özellikle ana karakter Renton'ın 'choose life' girişiyle beni çok etkilemişti, özellikle de onu paylaşıyorum fragman yerine.

*İkinci film de yine böyle hafif kasvetli bol cinayetli bir film (: aslında kara komedi bile olabilir ucundan kıyısından. 'Natural Born Killers' birbirine delicesine aşık ve içlerindeki öldürme duygusuna dur diyemeyen iki karakterin hikayesi. Yaptıklarının doğallığına öyle inanmışlar ki zaman içinde halkın sevgilisi oluyorlar.Filmin çekici taraflarından biri Tarantino senaryosunu Oliver Stone'un çekmiş olması (2 ödülü var bu filmden), diğeri de başroller dışında Tommy Lee Jones ve pek sevdiğim Robert Downey Jr.'ın oyunculukları. Katillerimiz Mallory ve Mickey'nin kendi aralarında evlendikleri sahne beni benden almıştır :)*Son film 'Dick Tracy' aslında çok da gizli saklı kalmış değeri bilinmemiş bir film değil. 3 Oscarlı, makyajlarına ve müziklerine kendini hayran bırakan bir film. Dedektifimiz Dick Tracy'yi filmin yönetmeni de olan Warren Beatty oynuyor. Kötü adam rolünde bebeğim Al Pacino var ki kendisini tanımakta zorlanabilirsiniz (: Madonna ve Dustin Hoffman da filmin bonuslarından. Bu filmi mutlaka izleyin hem komik, hem bol aksiyonlu. Çizgi romandan uyarlama olduğu için çizilmiş tiplerin aynısı tutturulmaya çalışılmış bu yüzden makyajlar, kostümler görmeye değer.Sizin de aklınızda olan filmler varsa paylaşın, konu sinema olunca dünyanın en meraklı tazesi olabilirim (:0 yorum:

Yorum Gönder

yorumsuz kalmayınnnnn (:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© Elif'in Mesajı Var, AllRightsReserved.

Designed by FashionsLetter